5 najlepszych aplikacji do kontroli telefonu dziecka

Bezpieczeństwo dzieci w Internecie powinno być jednym z priorytetów każdego rodzica. Jest to środowisko, w którym bardzo łatwo zostać oszukanym lub skrzywdzonym na wiele sposobów. Szczególnie podatne na to są dzieci, dlatego kontrola telefonu dziecka jest jednym z ważniejszych elementów ochrony.

Jak powinna wyglądać kontrola telefonu dziecka?

Trudno obejść się obecnie bez telefonu i dostępu do Internetu. Taka już natura naszych czasów – pracujemy zdalnie, dostęp do wielu materiałów naukowych możliwy jest przez Internet. Pandemia dodatkowo przekierowuje nas na cyfrowe tory. Jedni chcieliby powrotu do dawnych realiów, inni zacierają ręce na myśl o dalszych zmianach.

Ale zmiany mają to do siebie, że zwykle trudno przewidzieć ich skutki, jednak przed częścią z nich możemy się bronić. Jednym z narzędzi do walki z zagrożeniami sieci jest aplikacja do kontroli rodzicielskiej.

Aplikacje tego typu działają na zasadzie kont. Dziecko może korzystać w ten sposób wyłącznie ze zdefiniowanych wcześniej aplikacji czy odwiedzać odpowiednie witryny.

Najlepsze aplikacje do kontroli rodzicielskiej

Na rynku znajdziesz liczne aplikacje do kontroli rodzicielskiej, spośród których wybraliśmy 5, które naszym zdaniem zasługują na Twój czas i uwagę.

1. mSpy

Aplikacja mSpy to rozwiązanie odpowiednie dla rodziców, którzy chcą mieć kompleksowe informacje na temat:

 • lokalizacji urządzenia dziecka,
 • mediów społecznościowych (wiadomości, kontaktów, multimediów),
 • słów, używanych przez dziecko.

Dzięki tym rozwiązaniom będziesz w stanie m.in. ustawić alert na podane słowa, który być może pomoże Ci ustrzec Twoje dziecko przed niebezpieczeństwem. Oprogramowanie mSpy cieszy się sporym uznaniem, przez wielu uznawane jest za najlepszą aplikację dostępną obecnie na rynku.

2. Eyezy

Zdalna kontrola telefonu dziecka jest możliwa. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią aplikację, taką jak Eyezy. Jest to oprogramowanie, które pozwala na rozległą analizę wiadomości, połączeń telefonicznych oraz słów, których używa Twoje dziecko.

Wysoka jakość tego produktu została osiągnięta poprzez liczne funkcjonalności, takie jak:

 • moduł nagrywający ekran,
 • lista połączeń telefonicznych (przychodzących i wychodzących),
 • monitoring mediów społecznościowych (między innymi WhatsApp, Snapchat, Facebook, Messenger, Skype),
 • dostęp do listy kontaktów dziecka,
 • możliwość odtworzenia usuniętych wiadomości (dzięki nagrywaniu ekranu).

Wszystko to składa się na rzetelny produkt, na którym możesz polegać w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa Twojemu dziecku.

3. Qustodio

Jeśli nie wiesz jaki program do kontroli rodzicielskiej wybrać, odpowiedzią może być Qustodio. Jest to oprogramowanie, które umożliwia między innymi:

 • określenie stron, na które Twoje dziecko będzie w stanie wejść,
 • ustawienie limitu czasowego,
 • blokadę pewnych aplikacji,
 • lokalizację członków rodziny na mapie.

Dzięki takiej ofercie Qustodio pomoże w bezpiecznym korzystaniu z Internetu nawet najmłodszym.

4. Norton Family

Norton Family to rozszerzenie popularnego programu antywirusowego. Pozwala na zaawansowaną kontrolę rodzicielską, która dopuszcza zarówno czas na pracę, jak i zabawę. Dzięki podstawowym trybom możliwe jest określenie czasu, który dziecko powinno wykorzystać na naukę – aktywność zbędnych aplikacji zostaje wtedy ograniczona.

Program ten umożliwia też monitorowanie wyszukiwań oraz obejrzanych filmów, a także zarządzać treściami, który uznasz za stosowne dla Twojej pociechy.

5. FamilyTime

Na końcu przedstawiamy aplikacja kontrola rodzicielska, która w głównym punkcie stawia rodzinę. Urządzenia elektroniczne coraz skuteczniej zabierają nam czas, który moglibyśmy spędzić z najbliższymi. Dlatego wprowadziła rozwiązania, spośród których na szczególną uwagę zasługują:

 • blokada telefonu na czas nauki i snu,
 • określenie terenów, po których opuszczeniu przez dziecko otrzymasz alert,
 • blokadę nieodpowiednich treści,
 • ustawienie limitów czasowych na korzystanie z telefonu w ciągu dnia.

To tylko niektóre spośród wartościowych funkcji, jakie oferuje ta aplikacja.

Aplikacja do kontroli telefonu dziecka za darmo

Aplikacja do kontroli telefonu dziecka może stanowić alternatywę dla podstawowej ochrony, którą oferują App Store czy Google Play. Wprowadzone tam rozwiązania nie są kompleksowe i pozwalają tylko na częściową ochronę.

Zapobiegać nieszczęściom w Internecie można na wiele sposobów. Nie jesteśmy jednak w stanie całkowicie się od niego odciąć, dlatego zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci to zadanie, którego nie można bagatelizować.

Kontrola telefonu dziecka to zadanie, wymagające namysłu i przewidywania. Wbrew pozorom, kreatywność młodych ludzi jest nieograniczona, dlatego trudno ustrzec ich całkowicie przed sieciowymi zagrożeniami.

Wpływ Internetu i urządzeń elektronicznych można zminimalizować choćby poprzez ograniczenie czasu, przez który dzieci będą mogły z nich korzystać. Warto też zadbać o filtrowanie niewłaściwych treści.

Podsumowanie

Jak widzisz, sposobów do walki z zagrożeniami cyfrowymi jest wiele. Niektóre z nich pozwalają wyłącznie na niewielką ochronę, jednak zawsze lepsze to niż nic.

Jeśli jednak monitorowanie życia w sieci Twoich dzieci jest dla Ciebie ważne, kontrola telefonu dziecka może zostać znacznie poszerzona dzięki licznym i wartościowym aplikacjom, dostępnym na różne urządzenia.

Marcin Nowakowski
Marcin Nowakowski
Artykuły: 117

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *